Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

959 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Modric lirohet pas Superkupes? Ai mund te kete rene dakort me Realin per largimin: ja detajet!

Modric lirohet pas Superkupes? Ai mund te kete rene dakort me Realin per largimin: ja detajet!
Inter Club Staff

Endrra mbetet ne kufijte e te pamundures, por disa shpresa te vogla per te pare Luka Modric tek Interi ende rezitojne. 

Duket se nje teori e re ka dale ne pah ne oret e fundit qe shikon Luka Modric ne dakordesi me Realin (ndoshta) per tu liruar pas Superkupes.

Si? Ja cfare thuhet ne Itali:

“Kush eshte afer agjenteve te lojtarit, vazhdon te sioguroje se Modric e konsideron eksperiencen e tij tek Real Madrid te mbyllur.”

“Ai ka deshire te pamase te per provuar nje eksperience te re, nje aventure te re, por ne te njejten kohe nuk deshiron qe largimi te jete traumatik.”

“Ai kishte marre nje premtim nga Florentino Perez se nese do te deshironte, do te lihej i lire nese do te fitonte Champions Leaguen e trete me bluzen e Los Blancos.”

“Por deri me tani, Florentino nuk ka dashur ta mbaje premtimin e dhene.”

“Por nga ta dime ne se Luka Modric ne ditet e kalura, gjate takimit me Jose Angel Sanchez, numri dy i klubit dhe krahu i djathte i Florentino Perez mund te mos kete rene dakort per rinovimin me Real Madrid me rrogen e Ramos, por per dicka tjeter.”

“Lojtari mund te kete rene dakort me Real Madrid qe te luaje, te fitoje Superkupen me Real Madrid dhe me pas te largohet ne menyren e duhur nga Real Madrid.”

“Ne fund te fundit, Cristiano Ronaldo e zyrtarizoi publikisht deshiren per tu larguar nga Real Madrid pikerisht pas fitores ne Champions League.”

“E kesaj radhe, kjo eshte me te vertete shpresa e fundit e Interit: ose me sakte, Modric, pas derbit europian me Atleticon mund te marre fjalen dhe te kerkoje perpara tv shitjen perfundimtare drejt Interit dhe deshiren e tij per tu larguar nga Madridi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.