Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 25, 2019

Scroll to top

Top

1,643 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Modric, shprethen Reali: “Mijatovic nje tradhetar, lufte edhe Interit. Do na e paguajne shtrenjte…”

Modric, shprethen Reali: “Mijatovic nje tradhetar, lufte edhe Interit. Do na e paguajne shtrenjte…”
Inter Club Staff

Ceshtja Modric duket se ka shperthyer edhe zemerimin e Real Madrid. 

Sipas asaj qe shkruan e perditshmja “Sport”, klubi merengue eshte shume i nevrikosur me te gjithe.

Ne radhe te pare me perfaqeesuesit e Modric (agjentet) por edhe me Interin vete, qe e quante nje klub mik.

Ne vecanti, inati i tyre eshte ne drejtim te Pedja Mijatovic, keshillues personal i Modric dhe arkitekt i vertete i operacionit qe shikon Luka Modric te transferuar ne Milano.

Mijatovic sipas gazetes Sport po konsiderohet nje tradhetar autentik nga Real Madrid duke pare statusin e legjendes me te cilin ai eshte trajtuar gjithmone ne Bernabeu.

Nese objektivi eshte nje rritje rroge per Modric, atehere nuk ishten nevoja qe te montonin gjithe kete spektakel”, shkruan Sport e cila shkruan edhe per nje Real Madrid teper te xhindosur edhe me Interin.

Pertej nje denoncimi te mundshem kunder Interit ne UEFA dhe FIFA qe Reali ka menduar duke qene se Interi ka kontaktuar lojtarin (gje qe Reali duhet ta kujtoje sepse e ben me cdo lojtar qe deshiron te transferoje ne Madrid, e ka bere edhe disa here me Icardin) nderkohe qe ka pasur nje kontrate te vlefshme me madrilenet, klubi merengue po mendon qe “ta beje Interin ta paguaje ne te njejten monedhe”

Sipas Sport, ne Madrid drejtuesit kane vendosur njeri me tjetrin se sapo te hapet merkato e radhes “do te shikohet e gjithe skuadra e Interit per te pare nese ka ndonje lojtar te mire qe mund te kontaktojne e qe natyrisht i pelqen Lopetegui dhe do te behet e njejta gje qe Interi ka bere me Modric.”

“E natyrisht Reali po mendon te beje Interin qe ta paguaje kete gje duke i blere Icardin”, e mbyll shkrimin e saj Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.