Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

984 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio – Asnje rinovim me Realin, faktet jane ndryshe: nuk ka ndalese, madje nje kontakt i ri…

Di Marzio – Asnje rinovim me Realin, faktet jane ndryshe: nuk ka ndalese, madje nje kontakt i ri…
Inter Club Staff

Pavarsisht zerave te shumte kete pasdite nga Spanja per sa i perket rinovimit te radhes se Luka Modric me Real Madrid, redaksia e Sky Sport italia vazhdon te mohoje nje nderrim te qellimeve nga ana e kroatit. 

Sic e kemi thene edhe me pare, ne Itali kane nje version komplet tjeter te gjerave qe po ndodhin per sa i perket Modric.

Ne mengjesin e sotshem – gjithmone sipas asaj qe thote Sky Sport – ka pasur nje takim direkt ndermjet agjentit te mesfushorit, Vlado Lemic dhe CEO-s se Real, Jose Angel Sanchez.

Perfaqesuesi i Modric ka shtyre edhe njehere per tu larguar dhe ka treguar qellimet e kroatit.

Problemi eshte se Real edhe njehre eshte treguar shume i palevizshem ne qellimet e saja per te leshuar lojtarin sepse deshiron qendrimin e tij.

“Keto sinjale qe vijne, pavarsisht zerave spanjolle per nje ndryshim mendje nga ana e Luka Modric dhe per qendrimin e lojtarit ne Madrid, jane sinjale te qarta per ate qe pritet te ndodhe.”

“Modric deshiron vetem Interin dhe kete gje ja ka perseritur edhe sot Realit nepermjet prokuratorit te tij – lexohet ne Gianlucadimarzio.com e qe transmetohet nga Sky Sport -”

“Por cdo dite qe kalon i shkon per shtat lojet jo te paster te Florentinos qe ka zgjedhur si strategji pikerisht shtyrjen sa me shume te tratatives. Gjithesesi neser ne mengjes pritet nje kontakt i ri.”

“Por nuk mbaron me kaq sepse ka edhe nje jave tjeter kohe dhe Modric po shpreson ende se Florentino do te respektoje marreveshjen qe ka me te.”

Te henen mbase do te jete dita ku do te jete vendosur cdo gje. Atehere Reali do te niset per ne Tallin ku do te luaje Superkupen e Europes kunder Atletico: do te grumbullohet apo jo kroati?

Interi pret nderkohe e mbetet ne pritje te lajmeve pikerisht nga kryeqyteti spanjoll ku neser eshte e impenjuar ne miqesoren kunder skuadres se Simeones.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.