Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 29, 2020

Scroll to top

Top

3,112 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Morata: “Inter ofron 22 milione por ka nje problem. Dzeko kushton 20 milione por fiton…

Morata: “Inter ofron 22 milione por ka nje problem. Dzeko kushton 20 milione por fiton…
Ardi Deda

I shoqeruar nga Piero Ausilio, presidenti zikalter, Erick Thohir, nuk ka humbur kohe me fjale dhe eshte prezantuar ne Madrid duke qene i pranishem ne ndeshjen midis Ral dhe Bayern. Mundesi e mire per te vendosur marredhenie te mira me Perez dhe per te filluar biseden per Alvaro Morata, tashme objektivi numer nje i skuadres zikalter.

Pervec Thohir dhe Ausilio, ne Madrid ka mberritur dhe Beppe Bozzo, perfaqesuesi italian i Morata. Sondazhi i pare per futbollistin spanjoll nuk ka qene pozitiv. Morata eshte i pashishtshem, te pakten per momentin, kjo sepse ylli tjeter i Real Madrid, Jesè Rodriguez, mund te qendroje jashte per shume kohe per shkak te demtimit ne gju dhe 6 muajt e percaktuar per rekuperimin e tij, mund te dyfishohen. Ne kete pike, Morata do te ishte e vetmja alternative e vlefshme per te zevendesuar Ronaldo dhe Benzema.

Nese do te zbuten pozicionet fillestare, Inter mund te vendose ne pjate 22 milione euro per futbollstin spnjoll. Shifer e konsiderueshme, qe gjithsesi nuk do te kenaqte plotesisht Realin, i cili ne fakt, vazhdon te insistoje ne klauzolen qe do ti lejonte spanjollet ta merrnin serish ne shtepi lojtarin duke derdhur ne arken zikalter 25 milione euro.

Nese nuk do te gjendej marreveshja, alternativa tjeter do te ishte Edin Dzeko. Futbollisti boshnjak kushton 20 milione euro dhe fiton nje rroge prej 5 milione euro ne vit. Nderkohe, Morata, fiton vetem 1,5 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags