Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

688 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Kur e mendon tani, Mourinho ka bere dicka te tmerrshme ndaj Interit: ja pse.”

Moratti: “Kur e mendon tani, Mourinho ka bere dicka te tmerrshme ndaj Interit: ja pse.”
Inter Club Staff

Massimo Moratti, ne intervisten e tij te gjate per Il Giorno qe do e postojme me vone te plote, ka folur edhe per largimin e Mourinho nga Interi.

Ish-pronari i Interit eshte kthehur prapa ne kohe ne minutat pas finales ku ai u largua me makinen e presidentit te Real Madrid, Florentino Perez.

Keto kane qene fjalet e Moratti per Il Giornale qe nuk kane qene aspak te lehta ne drejtim te ish-tranjerit te Interit.

“Une e kam menduar gjithmone qe ai e ben shume mire punen e tij edhe pse nuk isha i sigurt qe do te fitonim aq shume sa fituam.”

“E qarte se sa me shume kohe kalonte dhe sa me shume ai fitonte, dukej sikur Mourinho ishte i magjepsur nga ideja qe mund te arrinte te njejtet sukesese te arritura me Interin edhe ne Spanje…”

“Nuk diskutova kurre per kete me Mourinhon. Nese do te diskutoja per kete perpara, mbase do te futeshim ne kontradikta dhe do te ishim perballur ne finale me nje shpirt ndryshe.

“Por nese e mendoj tani, Jose Mourinho ka bere nje gje me te vertete te tmerrshme ndaj Interit me ate qe ndodhi pas finales. Nuk duhet te ikte ashtu.”

“Gjithesesi, asnje hatermbetje. Me te fituam gjithcka dhe kam nje mardhenie shume te mire. Mbajme mend vetem kujtimet e bukura.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.