Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,706 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MP- Zanetti:”Per Juve-Napoli them barazim. Nga Londra, Mou me ka shkruajtur…”

MP- Zanetti:”Per Juve-Napoli them barazim. Nga Londra, Mou me ka shkruajtur…”
Donald Elmazi

Kthimi i Kapitenit eshte kopertina e kesaj ndeshje. Shume duartrokitje per te dhe per vendosshmerine e tij. Edhe ne studion e Mediaset Premiu vijne elozhet. Ja fjalet e Javier Zanetti:

“Ishte nje emocion shume i madh per mua. Duhet t’i falenderoj te gjithe. Nga mjeket, trajnerin dhe familjen qe me kane mbeshtetur per keto gjashte muaj. Jam shume i lumtur. Nuk e di deri kur do luaj futboll. Gjeja me e rendesishme ishte qe isha ne sherbim te skuadres edhe kete here. Do me duhet te gjej formen me te mire. Qe tani e tutje do jem nje alternative me shume”.

Oriali: “Pashe qe ishe i emocionuar”“Po, kisha cdo lloj emocioni. Familja ime qe ka vuajtur me mua dhe Presidenti jone qe do jete gjithmone i perjetshem. Shume gjera qe me kane kaluar ne mendje para se te kthehesha ne fushe jane pare ne shikimin time. Sinqerisht mendoj qe Moratti do vazhdoje te jete me ne dhe te gjithe tifozet shpresojne te jete keshtu. Drejtues? Deshira eshte keshtu. Shpresoj te vazhdoj te luaj. Kur te hap celularin do te kem shume mesazhe. Mesazhe nga Londra? Mou me ka shkruajtur nje sms ku me uronte fat dhe qe ishte i sigurte qe do te kthehesha. Kurre nuk me ka shkuar ne mendje te heq dore. Kur bera rezonancen flisja me doktorin qe te me operonte menjehere dhe kisha deshire te luaja perseri. Ne duam te kthehemi protagoniste dhe te luftojme per nje vend ne Champions apo dicka me shume. Sot ishte e rendesishme te fitonim sepse neser luhet Juve-Napoli. Parashikim? Nje barazim i bukur…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.