6,371 views

Ne mesfushe dominon Kondogbia. Po Perisic? Ja Top&Flop te ndeshjes Inter-Schalke:

• On 21/07/2017, 16:21

Ka perfunduar 1-1 miqesorja ne token kineze kunder Schalke 04, ja lojtaret qe spikaten dhe ata qe nuk treguan formen e tyre:

TOP

KONDOGBIA – Absolutisht me i miri, dominon mezin e fushes. Ne fazen mbrojtese tregohet perfekt, ndihmon edhe sulmin me disa topa te shpejt. I mungon akoma agresiviteti. Luan vetem nje pjese por ben gjithcka mire.

MURILLO – Gol e cfare goli. Kolumbiani na kujtoj ato superperformancat e muajve te pare ne Itali, ku bashk me Miranden ishin nje nga dyshet me te mira ne Itali. Jep dicka edhe si mbrojtes krahu…

JOAO MARIO – Nje lojtar i vertet. Pak komplikime, kualitet dhe shume qetesi. Sebashku me Borja Valero formojne nje dyshe perfekte. Insiprues!

FLOP

PERISIC – I perhumbur, vrapon edhe gabon. Nga njera ane eshte lojtari me i rrezikshem e me i talentuar i sulmit, por per 45 minuta nuk ben asgje.

CANDREVA – Perpiqet te ndihmoje shoket, por ben shume gabime, si ne pasime ashtu edhe ne finalizime, le per te deshiruar.

BROZOVIC – Ndoshta paguan edhe pozicionin e caktuar ne fushe. I vendosur pas Eder e Jovetic, nuk mundet te nxjeri me te miren e tij.