Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,169 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moduli dhe skema: Mancini vazhdon me eksperimentet. Kovacic provohet si…

Moduli dhe skema: Mancini vazhdon me eksperimentet. Kovacic provohet si…
Inter Club Staff

Tekniku zikalter Roberto Mancini po punon – madje shume fort – per te modeluar Interin dhe per te injektuar idete e tij.

Eshte fakt se ai ka vetem 22 dite ne pankinen e Interit por ka provuar disa module te ndryshme per Interin. Ne Derby ishte nje 4-3-3 qe u transformua ne nje 4-5-1 me Palacion dhe Kovacic ne krah qe benin edhe presing te kundershtari. Koha e eksperimenteve ne nje sezon normal zakonisht eshte ne qershor, por Mancio nuk e kishte kete luks. Me pas Derbyt erdhi 4-2-3-1, ate qe perdorte Mou ne koherat e Tripletes. Dhe ja sot jemi tek 4-3-1-2, moduli i perdorur ndaj Udineses dhe Chievos me Kovacic trekuartist: Mancini deshiron ta ktheje Kovacic ne nje lojtar prezent ne te gjithe fushen sepse e ka kuptuar se Kroati ka shume cilesi per ta bere kete detyre dhe eshte nje mekat per ta sakrifikuar vetem ne nje zone te caktuar te fushes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.