Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 21, 2019

Scroll to top

Top

2,888 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Belgjika – Vanheusden, Interi nga 18 milione do te perfitoje vetem 12,6 milione: ja pse

Nga Belgjika – Vanheusden, Interi nga 18 milione do te perfitoje vetem 12,6 milione: ja pse
Inter Club Staff

Standarti i Liezhit dhe Interi kane mbyllur praktikisht shitjen perfundimtare te Zinho Vanheusden.

Ai do te jete nje operacion prej 12,6 milione eurosh dhe jo 18 milione euro nga sa u mendua ne fillim sepse Standarti sipas mediave belge ka pasur ne zoterim 30% te shifres se shitejs se Vanheusden nga Interi dhe keshtu, ky 30% do te ulet nga shifra totale e shitjes se Interit po tek Standarti.

Pra, Interi do te perfitoje 12,6 milione euro dhe Vanheusden do te behet keshtu blerja me e shtrenjte e kampionatit belg. Me i shtrenjti deri me sot ka qene Nicolae Stanciu i cili ka kushtuar 9,6 milione.

Ashtu si eshte parashikuar, do te kete edhe nje klauzole ri-blerje per Interin qe duhet te perdoret brenda dy viteve te para. Nese Interi do te doje qe te besoje perseri tek Vanheusden, do i duhet te paguaje 18 milione euro.

Per sa i perket Xian Emmers ka te reja gjithashtu: ai nuk do te perfshihet ne kete tratative ashtu si u hodh hipoteza ne momentet e para.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.