Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,095 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Brazili – Gabigol nuk largohet per ne Europe, ja skuadra e tij e re! Ai do te huazohet per…

Nga Brazili – Gabigol nuk largohet per ne Europe, ja skuadra e tij e re! Ai do te huazohet per…
Inter Club Staff

Pas nje situate qe zgjati per disa jave ndermjet drejtuesve te Flamengos dhe te Interit duket se eshte gjetur marreveshja me zikalterit per huazimin e Gabriel Barbosa.

Sipas te rejave te fundit nga Brazili, do te jete nje huazim pa pagese ne kampionatin brazilian per futbollistin ne pronesi te Interit.

Sipas Sky Sport, zbulohet se kalimi i tij eshte totalisht i sigurt dhe kane dale ne pah edhe detajet e para ne brazil (sipas Globoesporte).

“Klubi i Rubro-Negro do te bleje pa pagese sherbimet e lojtarit per gjashte muaj dhe do te paguaje totakisht rrogen e lojtarit (3,5 milione euro).”

“Duke qene se kontrata e tij eshte ne skadence ne 2021, Interi i ka vene si kusht lojtarit per te rinovuar kontraten perpara se te huazohet dhe marreveshja eshte arritur pa problem.”

“Keshtu, Gabigol do te qendroje edhe gjashte muaj ne Brazil dhe te merkuren do te zhvilloje vizitat mjekesore e me pas do te takohet me shoket e rinj te skuadres ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.