Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

978 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, nje lojtar nuk eshte paraqitur dje ne Appiano: “Drejtuesit nuk e kane pritur aspak mire: ai ka komunikuar se ka motive familjare.”

Inter, nje lojtar nuk eshte paraqitur dje ne Appiano: “Drejtuesit nuk e kane pritur aspak mire: ai ka komunikuar se ka motive familjare.”
Inter Club Staff

Ka nisur zyrtarisht dje sezoni 2020-2021 i Interit, me te gjithe lojtaret prezent ne Appiano Gentile per te bere kontrollet mjekesore te parashikuara nga protokolli anti-Covid.

Sot nderkohe, do te fillojne stervitjet ne drejtimin e Antonio Contes, edhe pse ka shume lojtare ende qe nuk kane ardhur per shkak se jane te grumbulluar me kombetaret.

Corriere dello Sport nderkohe shkruan: “Per momentin, nuk jane marre ende lojtaret nga Primavera sepse kane qene te impenjuar me nje miqesore ndaj Chievos.”

“Nderkohe, rregullisht ne Pinetina kane qene dje duke u stervitur Hakimi, Dalbert, Nainggolan, Radu dhe Vagiannidis.”

Nderkohe Vecino, De Vrij dhe Bastoni kane vazhduar me terapine. Ashtu si ishte folur edhe me pare, dje ka munguar Joao Mario.

Pavarsisht se ai nuk eshte nder lojtaret e grumbulluar me kombetaren e tij, ai ka munguar ne diten e pare ne Appiano.

Prej disa ditesh, ai i ka komunikuar Interit se nuk do mund te vije dot per disa motive familjare dhe ky ka qene nje komunikim apo vendim qe nga drejtuesit zikalter nuk eshte pritur aspak mire.

Per momentin, drejtuesit nuk duan te rrisin tensionin me nje element qe nuk futet ne projekt dhe qe do te shitet, por ndodhia nuk i ka pelqyer aspak Marottes mbi te gjitha.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.