Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

589 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Njeriu qe beri revolucion ne futboll tani rrezikon burgun!

Njeriu qe beri revolucion ne futboll tani rrezikon burgun!
Inter Club Staff

Emri i tij beri buje ne mbare boten ne vitin 1995 fale ligjit qe i lejoi futbollistave profesionist qe kishin shtetesine e njerit nga vendet e Bashkimit Europian te transferoheshin gratis tek nje klub tjeter ne perfundim te kontrates aktuale.

Ky ligj beri revolucion ne te gjithe boten e fubtollit dhe emri i tij u vu ne nder te njeriut qe e shpiku, pra ligji Jean-Mark Bosman ose thjesht ‘ligji Bosman’. Shume here do e keni degjuar.

Por sot, Jean-Mark Bosman eshte duke u hetuar per dhune familjare dhe rrezikon te futet ne burg.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags