Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

3,340 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Joao Mario ecen ne fushe, Eder shpeton…

NOTAT – Joao Mario ecen ne fushe, Eder shpeton…
  • On 19/09/2017, 23:22

HANDANOVIC 5,5 – I vemendshem tek goditja e Di Francesco, tek goli mund te bente me mire. Vihet ne veshtiresi dhe nuk eshte i qete. Gabon.

D’AMBROSIO 5,5 – Di Francesco i hap shume pune. Vuan ne mbulimin nje kunder nje, ndeshkohet edhe me karton te verdh. Me Candreven nuk kuptohet mire, ne pjesen e dyte permiresohet.

SKRINIAR 6 – Shpejtesia e Di Francesco i hap mjaft pune. Me Petkovic i fiton te gjitha duelet, shkakton edhe ndonje faull ne lojen ne ajer.

MIRANDA 5,5 – Cuditerishte eshte me i pasigurti ne qendren e mbrojtjes. Fizikisht mbulon mire Petkovic, por vihet ne veshtiresi kur Bologna ben presing. Nuk ishte dita e tij.

NAGATOMO 6 – Nga shoket e repartit eshte ai qe perpiqet me shume, lufton dhe rikuperon. Verdi i hap kaq shume pune, provon ti jap nje dore edhe Perisic ne sulm.

VECINO 5 – Aksioni qe solli golin e Verdi eshte fotografia e ndeshjes se sotme. Prek shume topa, por gabon shume.

BORJA VALERO 5,5 – Kur nuk eshte ne diten e tij kuptohet menjehere. Presioni i mesfushoreve te Bolognes. Gabon pafund.

CANDREVA 5 – Eshte ne diten e tij me te keqe, vetem topa te humbur, ne pjesen e dyte fillon kroson pafund por nuk sherben asnje te sakte.

JOAO MARIO 4,5 – Futet ne fushe vetem si shikues. Nuk gjen nje pozicion stabel dhe humbet cdo top qe prek. 50′ EDER 6,5 – Futja e tij ndryshoje lojen e Inter. Me levizjen e zgjuar te tij fiton penalltin qe sjell barazimin e ndeshjes.

PERISIC 5,5 – Duket sikur nuk eshte fare ne loje. Me shume duket ne mbrojtje rikuperon ndonje top. Ne sulm nuk duket asnjehere.

ICARDI 6 – Kur eshte vetem perpara izolohet. Nuk ka shume mundesi por gjithsesi eshte aty dhe shfaqet i rrezikshem. I sakt ne goditjen e penalltise.

SPALLETTI 5,5 – Pas fitores ne fund kunder Crotones lojtaret duket se nuk e degjuan. Pjesa e pare me e keqe e mundshme, ndersa pjesen e dyte patem nje mundesi nga renia fizike e Bolognes. Nderrimi Joao Mario – Eder rezultoj i suksesshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.