Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

822 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

OPTA – Malcom ka qene lojtari i vetem ne Ligue 1 ne sezonin e kaluar qe ka arritur te…

OPTA – Malcom ka qene lojtari i vetem ne Ligue 1 ne sezonin e kaluar qe ka arritur te…
Inter Club Staff

Emri me i ri ne shtepine Inter quhet Malcom dhe eshte nje brazilian.

Ndryshe nga Gabigol, ai nuk vjen nga kampionati Brazilian por e ke provuar veten e tij ne Europe madje duke shkelqyer ne Ligue 1 me bluzen e Bordeaux.

Ai ne sezonin e fundit ka shenuar plot 12 gola por ne pergjithesi, ai ka luajtur shume mire ku me lojen e tij ka terhequr vemendjen e klubeve me te medha Europiane.

Malcom, i cili ka lindur ne 1997, aktualisht vleresohet nga klubi i tij me shifren marramendese te 50 milione eurove, por duke pare mardheniet e mira te Interit me drejtuesit e Bordeaux, mund te kemi nje marreveshje per diku tek 35-40 milione euro.

Per kete gje ama duhet te presim qe te kaloje 30 qershori qe nje blerje e mundshme e tij te llogaritet ne bilancin e sezonit te ardhshem, ku Interi do te kete me pak probleme me Fair Play Financiar.

Gjithesesi, per Malcom sot ka shkruar edhe OPTA, institucioni i pavarur dhe i specializuar i statistikave ne futboll.

Ata kane shkruar per dy statistika qe jane dominuar nga Malcom ne Ligue 1 franceze.

Opta Paolo (profili zyrtar italian i OPTA-s), ka shkruar pak me pare ne Twitter se:

Malcom eshte i vetmi lojtar ne Ligue 1 qe ne 2017/18 ka krijuar te pakten 80 raste ne te gjithe sezonin dhe gjithashtu te kompletoje edhe 80 driblime te suksesshme. Talent.

Nje cilesi kjo qe realisht i mungon Interit ne kete moment.

Ky eshte edhe postimi origjinal nga OPTA:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.