Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

3,491 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Cerci, i ka dhene fjalen Interit: situata mund te ndryshoj vetem keshtu. Podolski…”

Pedulla: “Cerci, i ka dhene fjalen Interit: situata mund te ndryshoj vetem keshtu. Podolski…”
Bujar Berishaj

Eksperti i merkatos, Alfredo Pedulla nga sajti i tij jep me te rejat sa i perket ceshjtes Cerci, keto jane fjalet e gazetarit:

“Merkato eshte nje vale qe nuk ndalet kurre, as per Krishtlindje. Ka qene (dje) dita e pabesueshme per Alessio Cerci. Nje blitz i Milanit, me shkembimine identifikuar prej kohesh, Fernando Torres, nje deshtim tek kuqezinjte qe tek Atletico mund te shkelqej. Deri ne mengjes Inter ishte i bindur qe ka po e lojtarit dhe per te qene ne gjendje te marr pelqimin e Atleticos per huazimin e lojtarit. Por pikerisht Torres, qe Milan e ka dhe Inter jo ka perhskruar skenare krejtesisht te ndryshme deri ore me pare. Po flasim gjithmone per huazim, por me Torres ne marreveshje. Tani situata mund te ndryshoj vetem nese Cerci mban fjalen qe i ka dhene Inter. Milani ne anen tjeter nuk e konsideron nje problem per te gjetur nje mirekuptim me Alession, nje kundersulm i plote. Jane ligjet e merkatos, deri ne fund te nenshkrimit nuk mjafton nje po ose nje jo, ajo qe ka rendesi eshte e zeza mbi te bardhe, pra nenshkrimi dhe deri ne fund te saj Interi do te vazhdoj te shpresoj ne menyre legjitime nga pikpamja e vet, para se te mendoj per Podolski te cilin duan ta marrin pavaresisht Cercit sepse duan ti dhurojne Mancinit dy sulmues krahu, Milan nuhat ajrin e goditjes ne merkato dhe tani nxiton si rrale here per te marr firmen e cmuar te ish-lojtarit te Torinos.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.