Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,114 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter nxiton per Cercin: oferta refuzohet, por…

Inter nxiton per Cercin: oferta refuzohet, por…
Xhorxh Gellci

Urbano Cairo i ka dhene nje mesazh te qarte Alessio Cerci-t: “Na thuaj cfare do te besh.”

Per lojtarin ka shume pretendente, sic raporton La Stampa: “Nje numer qe rritet vazhdimisht dhe qe e tremb Torinon gjithmone e me shume, i vendosur per ta mbajtur lojtarin, por deri ne nje pike te caktuar. Ekzistojne oferta qe eshte e pamundur te refuzohet: nje ligj merkatoje qe vlen per te gjitha klubet. E fundit ka ardhur nga Interi i Erick Thohir, nuk eshte nje surprize absolute qe zikalterit monitorojne Cercin prej nje viti dhe trajneri Mazzarri e ka ne listen e lojtareve te preferuar prej koheve te Napolit.

Manjati indonezian ka formuluar nje propozim prej 15 milion per Torinon dhe 4 vjet prej 2 milion per lojtarin. Nje nxitim i dukshem, edhe pse jo deciziv, qe shenon rrugen qe duhet te pershkohet per te arritur tek Cerci. Oferta e zikalterve eshte e para qe i afrohet asaj qe Torino deshiron te perfitoje, qe e ka paguar Cercin pothuajse 7 milion, dhe tani enderron ta shese per 20. Edhe pse mund te kenaqet per 18, qe eshte nje perfitim i madh pas atyre te fituara nga shitjet e Ogbonna dhe Immobile.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.