Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,279 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pese blerjet me te keqija te merkatos verore

Pese blerjet me te keqija te merkatos verore
Xhorxh Gellci

Blogu amerikan Bleacher Report ka krijuar nje liste me pese blerjet me te keqija te sesionit te merkatos te sapo mbyllur ne Serine A.

Tre nga keta, vishnin fanellen e Interit vitin e shkuar, dhe dy prej tyre tani i perkasin Milanit:

Cassano: vleresimi i Bleacher Report nuk eshte teknik por bazohet ne bindjen qe “Cassanatat” do te vazhdojne edhe tek skuadra e Parmes

Ambrosini: “tanime nje ish lojtar drejt rruges te pensionimit. Shkoi tek Fiorentina, por mundesite e tjera ishin Amerika dhe skuadra shume ne veshtiresi e West Ham.”

Silvestre: “eshte sinqerisht i pakuptueshem motivi per te cilin Milani u interesua per nje lojtar te Interit, qe ka bere rolin e “ngrohesit te pankines”, ndersa kur ka luajtur ka krijuar vetem probleme”

Schelotto: “Asnje skuader e madhe nuk e lejon nje lojtar 24 vjecar te blere nje gjysem viti me pare, pa patur nje arsye te mire. Ne kete rast, arsyeja eshte qe Schelotto nuk eshte ne lartesine e Interit.”

Matri: “Nuk kuptohet cfare i shton Matri sulmit te Milanit. Eshte e veshtire te mendohet qe sulmuesi italian mund te kaloje, Balotellin, El Shaarawy ose Pazzinin. Mbi te gjitha, ardhja e tij bllokon rritjen e Niang.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.