Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

841 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Prezenca e tifozeve ne stadium: Vetem Interi i kalon 200 mije tifozet!

Prezenca e tifozeve ne stadium: Vetem Interi i kalon 200 mije tifozet!
Inter Club Staff

E katerta ne kampionat, por si gjithmone e para per numer tifozesh ne stadium: Po flasim per Interin 2013-2014, qe, sipas te dhenave te mara nga uebsajti stadiapostcards.com, komandon klasifikimin e numrit te pergjithshem te tifozeve te pranishem ne stadium deri me tani me 227.810 tifoze te pranishem ne San Siro.

Spikat sold out-i i regjistruar ne Inter-Juventus me 79.343 tifoze te pranishem. Pas Interit gjejme Napolin me pak me shume se 180 mije tifoze, dhe Juventusi qe ka 115.430 tifoze.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags