Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

tifoze

Çmenduri prej Interistash: Inter-Sassuolo SOLD OUT! Ja sa bileta kane mbetur pa u shitur…

08/05/2018, 11:34 |

Jane momente si keto qe te bejne te mendosh se te quash Interistat ‘te cmendur’ nuk eshte kurre e gabuar. 

Ne kete moment qe po flasim, jane shitur 55 mije bileta dhe pritet qe shume shpejt te kalohet edhe muri … Read More

Inter, tifoze perrallash… Skuadra e pare qe kalon 1 milion tifoze ne stadium: Ja klasifikimi i plote!

04/05/2018, 21:33 |

Per numer tifozesh ne stadium tashme Interi nuk ka rivale, tifozet e saj jan numrat nje ne numra dhe ne besnikerine ndaj skuadres se tyre.

Edhe pse sezoni nuk ka qene n der me te miret nga ana sportive, … Read More

Mesatarja e tifozeve ne Serie A: Skuadrat e tjera e shohin Interin me dylbi! E frikshme diferenca…

27/03/2018, 16:00 |

U bene disa sezone tashme qe Interistat shpallen per te disatin vit radhazi si tifozet me te mire ne Itali.

Nuk eshte se ata bejne ndonje gje te vecante per ti vecuar, sepse edhe ata vete e quajne detyre…

Po … Read More

CdS – Interista, mos duhet t’ju kujtojme se luani kunder Verones dhe jo nje finale? 60.000+ tifoze…

26/03/2018, 10:39 |

Tifozet e Interit njihen boterisht tashme si “te cmendur” por duket se nuk e kane te kote kete epitetet sepse e kane totalisht te merituar. 

Edhe himi zikalter thote pikerisht kete “Pazza Inter Amala” qe ne shqip do te thote … Read More

E FUNDIT – Proteste e tifozeve Kinez te Interit poshte selise se Suning

28/02/2018, 16:09 |

E kush do ta priste qe do te ishin pikerisht tifozet e Interit ne Kine ata qe do te protestonin ne menyre direkte tek Suning per investimet e munguara te gjigandit kinez tek Interi kohet e fundit por te shtyre … Read More

Inter, tifozet i ke kampione: me Spal, Genoa dhe Fiore me shume spektatore se sa italianet ne Champions

28/09/2017, 9:29 |

Per te mare vesh nese Interi i Luciano Spalletit do te rikthehet ne Champions League vitin e ardhshem do te na duhet ende ca kohe per pta kuptuar. Por i denje per kete kompeticion dhe kampion ne llojin … Read More

Tifozet e Interit: te dashuruarit e ‘pandreqshem’: 40.000 veta ne Meazza ndaj Sassuolos. Me siguri…

12/05/2017, 9:56 |

“Drejtues totalisht te munguar dhe ne fushe gjysem-burra pa krenari dhe turp. Pavarsisht gjithckaje ne prezent 60.000 veta ne shkallet e stadiumit dhe te vetmit te cilen nderojne historine tone.”

Kjo ishte banderola e ekspozuar nga … Read More

Prezenca e tifozeve ne stadium: Vetem Interi i kalon 200 mije tifozet!

10/10/2013, 18:23 |

E katerta ne kampionat, por si gjithmone e para per numer tifozesh ne stadium: Po flasim per Interin 2013-2014, qe, sipas te dhenave te mara nga uebsajti stadiapostcards.com, komandon klasifikimin e numrit te pergjithshem te tifozeve te pranishem … Read More