Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

517 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranking UEFA, eleminimi nga Europa League i kushton shtrenjte Interit: ja klasfikimi i ri! Zikalterit i kalon Fenerbace…

Ranking UEFA, eleminimi nga Europa League i kushton shtrenjte Interit: ja klasfikimi i ri! Zikalterit i kalon Fenerbace…
Inter Club Staff

Pasi jane mbyllur takimet e Champions League dhe te Europa League, UEFA sot nepermjet sajtit te saj online zyrtar ka publikuar renditjen e re te klubeve europiane. 

Ne vendin e pare konfirmohet Real Madrid perseri e cila edhe pse u eleminua nga Ajax, ka nje avantazh te dukshem ndaj Barcelones e cila ndodhet e dyta.

Ky eshte klasifikimi i 10 vendeve te para.

1) Real Madrid – 146.000 2) Barcellona – 131.000 3) Bayern – 128.000 4) Atlético – 127.000 5) Juventus – 123.000 6) Manchester City – 104.000 7) Siviglia – 104.000 8) PSG – 103.000 9) Porto – 93.000 10) Arsenal – 91.000

Nderkohe Interi pas rikthimit ne Europe, ka fituar goxha vende kete sezon por e ka humbur vendin e 45 ndaj Fenerbaces.

WhatsApp Image 2019-03-15 at 12.35.01

Si keshtu? Ashtu si shikohet edhe ne foton me lart, humbja dhe eleminimi nga Eintracht Frankfurt qe fitoi dje ne MEazza ka ndikuar jo pak ne klasifikimin e zikalterve duke i bere ata qe te mos marrin asnje pike tjeter.

Keshtu, tashme jane turqit e Fenerbahces ata qe renditen ne vendin e 46.

Per sa i perket italianeve, Juventusi ndodhet ne vendin e peste. Roma dhe Napoli ndodhen ne vendi ne 13 dhe 14. Nderkohe Milani ndodhet shume me poshte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.