Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,101 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rolando zbarkon ne Milano: Fjalet e para, kosto operacionit, rroga dhe arsyeja e transferimit! (Foto)

Rolando zbarkon ne Milano: Fjalet e para, kosto operacionit, rroga dhe arsyeja e transferimit! (Foto)
Inter Club Staff

Rolando zbarkoi sot ne Milano, me sakte qe ne mengjes ne aeroportin Malpensa i shoqeruar nga agjenti i tij.

Mbrojtesi Portugez eshte zgjedhur nga Interi qe te mbushe boshlleqet e lena nga problemet fizike te Samuel dhe Chivu(ky i fundit mund te zgjidhi kontraten me zikalterit). Rolando po sot do te zhvilloje(mbase i ka zhvilluar) vizitat mjekesore, dhe me pas do te vije dhe firma ne kontrate.

Portugezi ka ardhur tek Interi ne huazim me te drejte blerjeje ne fundin e sezonit. Ai do te nenshkruaje nje kontrate qe do e lidhe me zikalterit deri ne 30 qershor 2014. Rroga e tij do te jete vetem 1,2 milion euro. E keshtu ne nje sezon ai do i kushtoje Interit diku tek 2,4 milion euro.

Rolando sot ne aeroport ka folur edhe fjalet e para si zikalter, te sjella tek ju nga Gazzetta dello Sport: “Jam shume i lumtur qe jam ketu, tani nuk mund te them me gjet tjeter. Do te flasim me vone…”, ka thene mbrojtesi.

Foto e Rolandos nga Malpensa. Mare nga Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.