Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

3,585 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sassuolo – Inter, formacionet e mundshme. Pankine per Icardi?

Sassuolo – Inter, formacionet e mundshme. Pankine per Icardi?
Xhorxh Gellci

Inter duhet te riniset kunder Sassuolos, per te harruar hapin fals kunder Torinos dhe per te vazhduar ndjekjen ndaj vendit te trete, qe vlen Champions League per sezonin e ardhshem. Kunder te besuarve te Di Francescos, Mancini duhet te beje llogarite me emergjencen ne mbrojtje, por Isaac Donkor duhet se ofron garancite e nevojshme, pas minutave ndaj Torinos. Lojtari ganez pritet te luaje nga minuta e pare. Shume e paqarte situata e Dodo: braziliani pritet te rekuperohet, por nese nuk ja del, Joel Obi eshte gati te marre krahun tjeter te mbrotjes.

Mefusha pritet te formohet nga Medel dhe Guarin, ndersa ne tre-dhembeshin pritet te gjeje vend Palacio mbrapa sulmuesit kryesor, qe kete rradhe do te jete Lukas Podolski. Shaqiri eshte i sigurt qe nga minuta e pare, me prane tij Kovacic. Zgjedhje qe do e cojne Mauro Icardin ne pankine.

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic; 54 Donkor, 15 Vidic, 23 Ranocchia (C), 22 Dodò (20 Obi); 13 Guarin, 18 Medel; 91 Shaqiri, 10 Kovacic, 8 Palacio; 11 Podolski (9 Icardi).
Trajner: Roberto Mancini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.