Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 19, 2022

Scroll to top

Top

780 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shitjet tek Inter, nje thesar ne huazim: “Gati 17 milione euro nga 3 emra ne vecanti. Tre milione direkt nga…”

Shitjet tek Inter, nje thesar ne huazim: “Gati 17 milione euro nga 3 emra ne vecanti. Tre milione direkt nga…”
Inter Club Staff

Per te shmangur shitjen e nje lojtari te rendesishem, strategjia e Interit eshte shume e qarte: te shiten lojtare qe nuk jane pjese e projektit teknik.

Ne kompleks, kjo gje mund te sjelle para te rendesishme ne kasat e klubit. Per kete flet me detaje La Gazzetta dello Sport.

Si fillim, ata flasin per Gravillon, i cili sapo eshte blere nga Reims, por me pas edhe per Dalbert apo edhe Lazaro.

“Si fillim, Andrew Gravillon do te sjelle ne daten 01 qershor 3 milione euro. Dalbert me Cagliarin ka nje klauzole prej 7 milione eurosh.”

“Por nese ata nuk shpetojne, atehere nuk e blejne dot ate. Keshtu, ne kete rast do te tentohet qe ai te shitet po per kete shifer.”

“Me pas, eshte Esposito te Bazel qe ka qene protagonist i nje sezoni te mire dhe zvicerianet kane te drejte ta blejne per 8 milione euro. Por Inter mund ta ndaloje kete gje duke paguar vetem nje milione.”

“Ne fund, eshte Valentino Lazaro, qe ka luajtur 29 ndeshje me Benficen dhe ka dhene dy assiste. Ai mund te shitet per 7-8 milione euro.”

“Te gjithe keta lojtare jane ne shitje dhe asnje nuk eshte ne planet e Interit per tani. Mbase pak Esposito per te ardhmen, por te tjeret asnje. Gjithcka mund te nise nga ata: Lazaro, Dalbert dhe Gravillion: te gjithe bashke 17 milione euro. Aspak nje nisje e keqe. Gjithmone nese ndodh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.