Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

303 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – Gazzetta dello Sport e ashper me zikalterit. (27 Gusht 2018)

SHTYPI I DITES – Gazzetta dello Sport e ashper me zikalterit. (27 Gusht 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 27 Gusht 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Kjo eshte faqja e pare e te famshmes La Gazzetta dello Sport dhe shkruan per Interin:

Inter eshte anti-Inter. Tjeter psikodrame zikalter: ne San Siro 2-2. Dominon dhe pastaj perfundon ne tilt. Toro ben nje kthese te bukur.

Prima Pagina

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport, hapet keshtu ne faqen e saj te pare:

“INTERROTTA (e nderprere). Dominon Interi ne pjesen e pare por heq spinen ne te dyten. Perisic dhe De Vrij dergojne zikalterit ne avantazh 2-0. Por Torino gjen barazimin. Spalletti: “Per te qene anti-dikush duhet te pedalojme me fort.”

Prima Pagina

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport hapet keshtu diten e sotme:

“Nje Torino e pafundme. Nje pjese dyte fantastike per pak nuk i japin fitoren Torinos. Zikalterit shenojne me Perisic dhe De Vrij, por Torino per pak desh i mund.”

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.