Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 29, 2020

Scroll to top

Top

519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Skriniar: “Te largohem nga Interi? Me thoni nje motiv pse duhet ta bej. Tani po pres vetem…”

Skriniar: “Te largohem nga Interi? Me thoni nje motiv pse duhet ta bej. Tani po pres vetem…”
Inter Club Staff

Milan Skriniar rikthehet te flase per vullnetin e tij te qarte per te qendruar tek Interi. 

Ne fjalet e tij te thena per Pravda Sport, mbrojtesi sllovak i cili do te luaje neser me kombetaren e tij kunder Hollandes por edhe kunder shokut te ardhshem te repartit tek Interi, ka shpejguar deshirat e tij per te ardhmen.

Ja fjalet e Skriniar: 

“Te largohem nga Interi? Me thoni nje motiv pse duhet ta bej. Te qendroj eshte deshira ime dhe e klubit. Nuk kam asnje lajm per ndonje oferte. Nuk kam asnje motiv per tu larguar dhe nuk mendoj se as Interi deshiron te me shese. Me pelqen edhe fakti qe do te luajme ne Champions League, mezi po pres. Nuk kam ndermend asnje largim.”

Me pas, ai ka folur pak edhe per sezonin e sapo mbyllur: 

“Kemi pasur nje nisje mjaft te mire, pastaj ka ardhur nje krize dhe nuk fituam 5-6  ndeshje. Por aq, sepse objektivin qe i kishim vene vetes e kapem dhe jemi ne Champions.”

Per kundershtarin e radhes, Skriniar flet se ka shume qef nje lojtar ne vecanti: 

“Na pret nje ndeshje e veshtire. Hollandezet jane nje motivim shume i madh per ne. Mbase nuk kane ndonje kombetare aq te madhe sa ne te kaluaren, por kane shume kualitet. Me pelqen shume Memphis Debay.”

Po, pikerisht ai Depay qe eshte afruar me Interin oret e fundit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.