Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

467 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky ben paralajmerimin: “Interi mund te humbase objektivin e madh ne merkato: Napoli e ka shume seriozisht.”

Sky ben paralajmerimin: “Interi mund te humbase objektivin e madh ne merkato: Napoli e ka shume seriozisht.”
Inter Club Staff

E kemi diskutuar edhe ne ditet e kaluara, ku sollem te ju lajmin se Emerson Palmieri mund te perfundoje tek Napoli.

Ka qene pikerisht Sky Sport ajo qe ka shkruar dite me pare se skuadra e De Laurentiis eshte futur ne gare per italo-brazilianin.

Ai eshte prej kohesh nje nga objektivat e Interit por zikalterit ne kete moment duken pak te ndalur ne merkato per sa i perket merkatos hyrese.

Gjithcka ka te beje me ceshtjen e shitjeve, ku Interi duhet te sistemoje njehere daljet nga skuadra dhe me pas te mendoje per blerjet.

Por cfare po ndodh me Emerson Palmieri? Ai eshte totalisht jashte projekti te skuadra e Chelsea dhe po pret lajme nga merkato.

Sipas Sky Sport, ne oret e fundit, Napoli po tenton qe ta rrembeje ate nga Interi duke nisur kontaktet e para me klubin e Chelsea.

Ata kane marre ne pune nje agjent qe te beje punen e ndermjetesimit ndermjet klubeve dhe te shikoje sa faktike do te ishte transferimi i tij.

Ne kete moment, Napoli po mendon qe te shese Ghoulam dhe ideja eshte per te marre ne huazim Emerson Palmieri.”

“Interi mund te humbase keshtu objektivin e madh ne merkato: Napoli e ka shume seriozisht per italo-brazilianin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.