Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 20, 2020

Scroll to top

Top

3,074 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Per Kovacic ka nje ide te re: Mazzarri e deshiron si…

Sky – Per Kovacic ka nje ide te re: Mazzarri e deshiron si…
Inter Club Staff

Mateo Kovacic dhe ideja e re e Mazzarrit. Per kete ka folur Massimiliano Nebuloni per Sky Sport 24 ne nje sherbim te tij ne te cilin shpjegon: “Tekniku zikalter po studion nje ide te re: Kroati trekuartist pas Palacios. Nuk ka asnje rrezik taktik per lojtarin, thjesht nje tentative per te shtuar nje pozicion ne aftesite e lojtarit 19 vjecar. Lojtari ka luajtur gjithmone sa ka hyre shume mire, edhe si zevendesues. Nisjet e tij nuk ndalohen dot nga kundershtaret, alla Matheus me sakte. Ai mund te vere disa munuta ne kembe edhe me kombetaren e tij. Nese Alvarez nuk do te rikthehet ne kohe per kampionatin, mund te luaje Kovacic si titullar si trekuartist duke pritur Militon te rikthehet ne 100%. Rruget e golave nuk jane te pafundeme, por eshte e sigurte qe tek sulm i Interit ka shume per te eksploruar…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.