Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 23, 2017

Scroll to top

Top

kovacic

Ausilio flet per gjithcka, nga Thohir e tek Icardi e Kondo: “I nevirkosur mbas ndeshjes me Juven për një motiv…”

11/03/2016, 14:24 |

Ne nje interviste te gjate, Piero Ausilio ka folur per gazeten Libero në Itali.

MERKATO“Soriano? Jemi duke e ndjekur dhe Ferreros i dukem simpatik. Për Banegën nuk mund të them asgjë, aktualisht ka nje … Lexo me shume

Kovacic: “Jam i lumtur qe tifozet mbeshteten tek une. Nuk kemi ashpersine…”

16/05/2015, 21:06 |

Mateo Kovcic analizon humbjen kunder Juventus per mikrofonat e Sky, keto jane fjalet e kroatit qe sot ishte me i miri ne fushe per zikalterit.

“Kemi gabuar edhe ne shume ndeshje tjera, me Juven ishte e … Lexo me shume

Ausilio takon Braidan per te folur rreth Kovacic. Merkato e Barcelones eshte e bllokuar, por nese Inter…

07/05/2015, 22:02 |

Nga studiot e Sky Sport 24 vijne lajme te rendesishme sa i perket Mateo Kovacic. Ne fat Massimiliano Nebuloni zbulon cfare ka ndodhur mbreme pas ndeshjes mes Barcelones dhe Bayernit:

“Ausilio dhe Braida kane folur per Kovacic … Lexo me shume

Drejt Lazio-Inter, Mancini rekuperon Kuzmanovic. Kovacic titullar?

06/05/2015, 12:42 |

Roberto Mancini rekuperon Kuzmanovic. Lojtari serb sot po stervitet me shoket e skuadres ne Pinetina dhe mund te rikthehet ne dispozicion ne ndeshjet e mbetura te kampionatit, e duke nisur qe nga ajo me Lazion e Piolit.

SKY – Mancini provon 4-3-1-2, dyshim Shaqiri-Kovacic

16/04/2015, 14:28 |

Vazhdon rebusi ne shtepine e Inter per mesfushen qe do te zbres ne fushe te dielen ne mbremje kunder Milan.

Sic raporton Sky Sport, Mancini po provon te zakonshmin 4-3-1-2 me Palacio dhe Icardi ne sulm. … Lexo me shume

Agjenti i Kovacic mbyll dyert per Liverpool: “Nuk largohet nga Inter! Mancini…”

28/03/2015, 16:13 |

Kjo qe vjen nga Kroacia eshte nje bombe e destinuar te shperthej ne Appiano Gentile. Te ashpra fjalet e agjentit te Mateo Kovacic per ‘Vecernji List’ te cilat pervec se mohojne cdo kontakt me Liverpool, sulmojne Roberto Mancinin.

Lexo me shume

Doktori i kombetares se Kroacise: “Kovacic, problem me ligamentin e gjurit. Ndjen dhimbje”

26/03/2015, 23:54 |

Vijne te reja sa i perket gjendjes fizike te Mateo Kovacic sa i perket problemit ne gju qe ka pesuar me kombetaren kroate, te reja qe i zbulon doktori Boris Nemec:

“E kame pare Kovacic. Ka nje lendim … Lexo me shume

SKY – Icardi, eshte vullneti per te mos e shitur. Kovacic pelqehet ne Gjermani. Guarin dhe Handa…

24/03/2015, 21:56 |

Gianluca Di Marzio per SkySport24 ka folur per merkaton zikalter. Keto jane fjalet e gazetarit:

ICARDI - Mos largimi do te ishte ideal per Interin. Lojtari megjithate akoma nuk ka rinovuar kontraten, pavaresisht marreveshjes. … Lexo me shume

Corriere dello Sport – Barca pas Kovacic: Ausilio kerkon 40 milion

20/03/2015, 11:20 |

Jo vetem merkato ne hyrje.

Sic raporton sot Corriere dello Sport, ne udhetimin katalan, Piero Ausilio ka darkuar ne restaurantin ‘Nuba de la Cuidad Condal’ me drejtorin sportiv te Barcelones Ariedo Braida.

“Ne menu ishte edhe emri … Lexo me shume

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Lexo me shume

Gazzetta – EuropaLeague, Interi pa Shaq? Nuk eshte e thene. Por zevendesuesi i tij deshtoi serisht…

16/03/2015, 21:57 |

“Operacioni ‘remuntada’ per Interin ka nisur me kemben e gabuar. Dhe me nje kofshe te majte te lenduar, e kemi fjalen per ate te Xherdan Shaqirit”, shkruan Gazzetta dello Sport.

Te enjten Interit do i duhet … Lexo me shume

GdS – Formacioni i mundshëm: kthehen Kovacic dhe Poldi. Jashtë Santon?

14/03/2015, 12:35 |

Me shikimin e hedhur nga ndeshja që do të zhvillohet nesër mbrëma në ora 20:45 kundër Cesenas në Meazza, Roberto Mancini duhet të bëj zgjedhjet e tij për formacionin. Trajneri zikaltër shpreson ta rigjejë fitoren që mungon tani … Lexo me shume

Rishikim, Napoli – Inter, Mancini nuk rrezikon dhe i dërgon në fushë titullarët. Ranocchia do ta sheh përsëri “vendin e krimit”.

08/03/2015, 10:40 |

Interi, në kampionat, nuk fiton në Napoli që nga sezoni i largët 1997-98, atëherë kur flitej për Ronaldon, Ceccarini dhe Iuliano. Me 18 tetor 1997, Galante dhe Winter do ta vendosnin ndeshjen Napoli – Inter 0-2. Pastaj, pas … Lexo me shume

Gazzetta dello Sport – Formacioni i mundshem: Guarin e Santon mund te pushojne…

27/02/2015, 19:45 |

Me kalimin ne 1/8 e finales se Europa League, Inter zhvendos vemendjen ne kampionat.

Sfida kunder Fiorentines eshte afer dhe Mancini qe tani po mendon per 11-shen titullare per ta vendosur ne fushe kunder ekipit te Montellas. Sic … Lexo me shume