Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 14, 2020

Scroll to top

Top

2,724 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Moment i keq per tu perballur me Empolin? Jo, me i mire se sezoni i shkuar ndaj Lazios.”

Spalletti: “Moment i keq per tu perballur me Empolin? Jo, me i mire se sezoni i shkuar ndaj Lazios.”
Inter Club Staff

Luciano Spalletti komenton humbjen e Interit dje per Inter TV: 

“Kemi gabuar shume ne nivel teknik ne pjesen e pare dhe na kushtoi disavantazhin. Pastaj per te rekuperuar rezultatin nuk kemi qene te zotet per te gjetur njeriun tone ne sulm por edhe kemi humbur shume raste. Jemi mesuar qe ndeshjet ti bejme ne, prandaj kjo na ka penalizuar gjitashtu. Ka qene nje ndeshje e veshtire.”

Ndryshimi i modulit ne pushimin e ndeshjes. 

“Duke futur ne fushe dy sulmues tentuam te benim dicka ndryshe, por gjithesesi edhe me ate formacion duhet mbajtur topi me cilesi gje qe nuk e beme. Pastaj dy sulmuesat tane jane dy gjuajtes dhe nuk lidhin dot mire lojen.”

Tani cfare i thuhet skuadres perpara sfides se ardhshme shume te rendesishme?

“Tani gjerat do i themi ne menyren e duhur me njeri tjetrin, duke vene perpara rendesine e ndeshjes dhe kthjelltesine qe duhet per keto situata.”

Eshte momenti me i veshtire per tu perballur me Empolin ne nje ndeshje qe eshte ne loje Champions League?

“Pe mua eshte nje moment me i mire se viti i kaluar (perpara Lazio-Inter). Ata jane ne gjendje te mire, kane fituar nje ndeshje te rendesishme, por do e luajme dhe do e shohim kush do te ja dale…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.