Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

721 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport Mediaset: “Te gjithe e kane marre vesh tek Interi: Antonio Conte ka vetem nje enderr per mesfushen.”

Sport Mediaset: “Te gjithe e kane marre vesh tek Interi: Antonio Conte ka vetem nje enderr per mesfushen.”
Inter Club Staff

Interi eshte rikthyer te fitoje dhe ka arritur qe ne fillim te mposhte Torinon dhe me pas Spalin: 3-1 ne Meazza dhe 0-4 dje ne Ferrara.

Por me sa duket, edhe pse Interi po fiton, Antonio Conte e ka mendjen te merkato ne mesfushe.

Ai pretendon nga klubi dhe sidomos nga Marotta qe ne ate repart te fushes, te behen nderhyrje te rendesishme sepse e koncepton mesfushen si motorrin e Interit te tij.

Per kete ka folur Sport Mediaset diten e sotme, e cila e thote shume qarte se Antonio Conte ka vetem nje enderr per kete repart.

“Behet fjale per nje lojtar qe Conte e ka stervitur edhe me pare: kampionin e botes, N’Golo Kante.”

“Sipas shume burimeve nga afer Interit dhe tranjerit zikalter, vete Conte e shikon ate edhe me lart se Arturo Vidal per idene e tij te futbollit.”

“Nderkohe, nga Londra, behet me dije se lojtari e quan te mbyllur eksperiencen e tij me Chelsean ne Londer dhe po kerkon nje sfide te re.”

“Interi nga ana e saj, eshte e gatshme qe ti jape Kante nje rroge te rendesishme: per te jane gati 8 milione euro ne sezon. E gjitha kjo per ti plotesuar endrren tranjerit Conte, por nuk varet vetem nga deshira e Interit sepse ne mes eshte nje skuader si Chelsea qe kerkon me te vertete shume per kartonin e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.