Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,467 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Titujt e gazetave kryesore sportive | 18 Korrik 2013

Titujt e gazetave kryesore sportive | 18 Korrik 2013
Xhorxh Gellci

Dy gazetat kryesore sportive ne Itali, La Gazzetta dello Sport dhe Il Corriere dello Sport i kushtojne pjesen me te madhe te seksionit te tyre per Interin, ndeshjes miqesore te dites te djeshme Inter-Trentino, e perfunduar 3-0 per zikalterit, me gola te Palacio, Capello dhe Alvarez.

Ne faqe te pare te Gazzetta dello Sport shkruhet: “Belfodil dhe Icardi gabojne Mazzarri buzeqesh: te gjithe mire fizikisht.

Ndersa Corriere dello Sport eshte me e ashper dhe kritike me Interin e pare te sezonit 2013-14 dhe hapet me titullin: “Mazzarri shkund Interin. Skuadra e ‘ster-munduar’, shume gabime, vetem 3-0 me Pinzolo. Por asnje frike, duhet kohe.

inter.al do ju sjelle te gjitha lajmet kryesore pasi gazetat te dalin ne shitje…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.