Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

478 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeret e Serie A votojne per skuadren qe do te fitoje Serie A: “Edhe Pioli, tranjeri i Milanit ka zgjedhur…”

Tranjeret e Serie A votojne per skuadren qe do te fitoje Serie A: “Edhe Pioli, tranjeri i Milanit ka zgjedhur…”
Inter Club Staff

Tranjeret e Serie A kane votuar ne nje sondazh per skuadren qe mendojne se ka qene surprize kete sezon, lojtarin zbulim te sezonit por edhe per skuadren qe ata mendojne se do te fitoje ne fund.

Keshtu, Sassuolo dhe Milani sipas tyre jane dy skuadrat surprize, veronezi Mattia Zaccagni eshte lojtari zbulim dhe ne fund… Interi do te dale kampion.

Ky eshte sondazhi i bere nga Italpress, te cilet kane futur ne sondazh tranjeret e Serie A qe kane pranuar (16 nga 20).

Sassuolo eshte surpriza e vertete me 5 vota (vitin e kaluar ishin me shume se kaq) bashke me Milanin (5 vota), Verona (3), Benevento (2) dhe Spezia (1).

Nderkohe, mesfushori i Verones, Zaccagni, ka marre tre vota si lojtari zbulim i kesaj Serie A.

Me pas, nga nje vote per Ibrahimovic, Soriano, Messias, Pessina, Scamacca, De Ligt, Mckennie, Nzola, Bastoni, De Paul, Letizia, Singo dhe Osimhen.

Per tekniket italiane nderkohe, favoriti kryesor per kete Serie A ne fund eshte Interi me 11 vota nderkohe vetem nje vote per Milanin dhe nje vote per Juventusin.

Keto nderkohe jane tre pyetjet qe i jane drejtuar teknikeve te Serie A:

1. Cila eshte skuadra zbulim e ketij kampionati?

2. Cili eshte lojtari zbulim i ketij kampionati?

3. Kush do e fitoje Serie A ne fund?

Keto jane pergjigjet e tranjereve respektive nderkohe:

GIAN PIERO GASPERINI (ATALANTA) 1. Milan 2. Ibrahimovic 3. Inter

FILIPPO INZAGHI (BENEVENTO) 1. Milan 2. Letizia 3. Inter

SINISA MIHAJLOVIC (BOLOGNA) 1. Milan 2. Soriano 3 NON RISPONDE

EUSEBIO DI FRANCESCO (CAGLIARI) 1. Sassuolo 2. De Paul 3. Inter

GIOVANNI STROPPA (CROTONE) 1. Milan 2. Messias 3. Milan

CESARE PRANDELLI (FIORENTINA) 1. Sassuolo 2. Pessina 3. NON RISPONDE

SIMONE INZAGHI (LAZIO) 1. Sassuolo 2. Zaccagni 3. Inter

STEFANO PIOLI (MILAN) 1. Verona 2. Zaccagni 3. Inter

RINO GATTUSO (NAPOLI) 1. Benevento 2. Scamacca 3. Inter

FABIO LIVERANI (PARMA) 1. Verona 2. De Ligt 3. Inter

CLAUDIO RANIERI (SAMPDORIA) 1. Verona 2. Mckennie 3. NON RISPONDE

ROBERTO DE ZERBI (SASSUOLO) 1. Benevento 2. Nzola 3. Inter

VINCENZO ITALIANO (SPEZIA) 1. Sassuolo 2. Bastoni 3. Juventus

MARCO GIAMPAOLO (TORINO) 1. Sassuolo 2. Singo 3. Inter

LUCA GOTTI (UDINESE) 1. Milan 2. Osimhen 3. Inter

IVAN JURIC (VERONA) 1. Spezia 2. Zaccagni 3. Inter

Antonio Conte nderkohe nuk ka pranuar te marre pjese ne kete sondazh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.