Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

314 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Belgjikes, cfare fjalesh per Lukaku: “Romelu duhet ti thote faleminderit Interit: ja pse.”

Tranjeri i Belgjikes, cfare fjalesh per Lukaku: “Romelu duhet ti thote faleminderit Interit: ja pse.”
Inter Club Staff

Ne prag te ndeshjes se rendesishme perpara Europianit qe Belgjika do te luaje ndaj Kroacise, ka folur edhe tranjeri i tyre.

Ai eshte ndalur me se shumti te rritja e madhe qe ka pesuar bomberi Romelu Lukaku ne dy vitet e fundit me Interin.

Sipas tij, Romelu Lukaku sot eshte nje lojtar komplet tjeter me ate qe ka qene tre vite me pare dhe kjo ka ardhur edhe fale Interin.

“Duhet thene e verteta. Romelu sot per sot eshte nje nga me te fortet ne bote, askush nuk do donte ta kishte kunder.”

“Ne jemi shume me fat qe e kemi ne qendren e sulmit tone. Eshte nje lojtar shume thelbesor per te gjithe ne.”

“Te luash sot kunder Lukakut nuk eshte aspak gje e njejte me ate qe ka qene te luaje me Lukakun perpara tre viteve.”

“Ai duhet ti thote faleminderit edhe Interit per kete rritje te madhe qe ka pesuar sepse tashme eshte nje lojtar komplet i ri dhe me i forte.”

“Tani te krijon edhe shume hapsira per skuadren dhe kjo eshte dicka qe duhet ta shfrytezojme. Eshte nje vlere e shtuar per ne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.