Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

919 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Udinese kerkon Mbaye. Futet ne marreveshjen per Pereyra?

Udinese kerkon Mbaye. Futet ne marreveshjen per Pereyra?
Bujar Berishaj

Udinese ka kerkuar Mbayen tek Inter, raporton edicioni online i Corriere dello Sport, qe mund te futet ne tratativen per Pereyra, qe i pelqen zikalterve. Ja si shpjegon e perditshmja:

“Udinese ka kerkuar tek Inter informacione per Mbaye, esternon qe eshte rikthyer ne Milano pas nje eksperience ne Livorno. Stramaccioni e njeh mire dhe do donte ta sjellte lojtarin ne bardhe e zi.

Diskursi do jete i thelle sepse Inter, pasi te mbyll per kilienin Medel, do kerkoje te thelloj idene Pereyra, mesfushorin argjentinas i cili ne te kaluaren e afert ka qene i lidhur me disa ekipe te medha italiane.

Ne mesin e pistave te ndryshme per tu zgjidhur nga zikalterit eshte edhe objektivi i vjeter Biabiany, por Parma nuk eshte e gatshme per ta leshuar lehte ate.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.