Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

1,894 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Joao Mario lojtar i Interit. Zhang: “I uroj suksese te medha me kete fanelle”. Thohir…

ZYRTARE – Joao Mario lojtar i Interit. Zhang: “I uroj suksese te medha me kete fanelle”. Thohir…
  • On 28/08/2016, 13:17

Ka ardhur me ne fund dhe komunikata nga ana e Inter per zyrtarizimin e Joao Mario:

“F.C Internazionale eshte shume e lumutur qe i jep mireseardhjen ne klubin zikalter portugezit Joao Mario, qe do jete kete mbremje ne San Siro me tifozet interist”.

Mesfushori portugez vjen tek Inter pas suksesit ne Euro 2016.

Jindong Zhang: “E kam ndjekur Joaon ne Europian dhe kam pare finalen e fituar nga  Portugalia e tij. Tani i uroje suksese te tjera me fanellen e Inter”.

Edhe presidenti Erick Tohir i ka uruar mireseardhjen blerjes se re zikalter: “Jam shume i lumtur qe po i uroj mireseardhjen Joao Mario. Eshte nje lojtar shume i rendesishem, e kemi ndjekur prej kohesh dhe do forcoje nje grup qe tani jane akoma me te fort”. 

Joao eshte 23 vjec, ka lindur ne 19 janar 1993 ne Porto, Joao Mario ka luajtur per kater sezone tek Sporting Lisbona, perpara saj ishte pjes e Vitoria Setubal. Me portugezet ka fituar kupen e Portugalise ne 2014-2015 dhe Superkupen e Portugalise ne 2015. Ne kombetare ka 18 ndeshje dhe ka fituar Euro 2016.

Lojtari do jete prezent ne tribunen e San Siro per te ndjekur ndeshjen Inter-Palermo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.