Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

918 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Kondogbia lojtar i Valencias: ja super klauzola e re!

ZYRTARE – Kondogbia lojtar i Valencias: ja super klauzola e re!
Bujar Berishaj

Geoffrey Kondogbia eshte edhe zyrtarisht nje lojtar i Valencias.

Klubi spanjoll ka komunikuar permes sajtit zyrtar qe ka blere lojtarin francez te Interit, duke shfrytezuar keshtu te drejten e blerjes qe kishte ne marrveshjen e huazimit.

Mesfushori ka firmosur nje kontrate deri me 30 qershor 2022 me nje super klauzole prej 80 milione euro. Per te mos harruar se Interi ka edhe 25% nga nje shitje e ardhshme e Kondogbias.

E sipas perllogaritjeve, nese nje klub do e blej Kondogbias per 80 milione euro atehere Interi automatikisht do te fitoj edhe 20 milione euro tjera, pervec 25 milioneve tjera nga shitja perfundimtare.

Nderkohe pas firmosjes se kontrates se re Kondogbia ka deklaruar:

“Jam shume i lumtur dhe krenar qe jam pjese e ketij grupi. Jam shume mire ketu, ndjej mbeshtetjen e te gjithe njerezve dhe shokeve. Qe nga dita e pare tifozet kane treguar dashuri edhe rruges dhe kjo eshte e rendesishme. Valencia eshte nje klub i mrekullueshem dhe dua te jem pjese e historise se saj”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.