Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

399 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Serie A, vendoset data e Milan-INTER. Ja te gjitha detajet!

ZYRTARE – Serie A, vendoset data e Milan-INTER. Ja te gjitha detajet!
Inter Club Staff

Eshte vendosur zyrtarisht data e rekuperimit te derbit Milan-Inter qe eshte shtyre ne 4 marsin e kaluar per shkak te humbjes se jetes ne menyre tragjike te Daivde Astori, kapitenit te Fiorentines.

Keshtu, derbi do te luhet ne 04 prill ne oren 18:30.

Ja cfare lajmeron La Gazzetta dello Sport pak minuta me pare:

“Federata e ka vendosur perfundimisht daten e rekuperimit te derbit Milan-Inter, e vlefshme per javen e njezet e gjashte, jave e shtyre per shkak te tragjedise qe goditi Fiorentinen me vdekjen e Davide Astori.”

“Pas daljes nga Europa te Milanit, data e vendosur eshte data 04 prill, e merkure, ora 18:30 (orari maksimal i lejuar, sepse ate dite ka ndeshje Champions League).”

“Derbi keshtu do te luhet ne te njejtat dite (3-4 prill) si ndeshjet e tjera te javes 27.”

“Federata ka aplikuar ne kete rast rregullin qe parashikon se ndeshja duhet rekuperuar brenda 15 diteve ose ne diten e pare te lire.”

“Per te shtyre derbin ne nje date tjeter, per shembull 25 prill sic kerkonte Milani, duhej marreveshja e te dyja klubeve por Interi dhe klubet e tjera nuk kane qene dakort me kete ide te Milanit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.