Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

967 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Icardi rinovon kontraten me Interin deri ne 2021!

ZYRTARE – Icardi rinovon kontraten me Interin deri ne 2021!
Inter Club Staff

Pas shume e shume pritjesh, ja tek vjen dhe zyrtarizimi nga ana e klubit: Mauro Icardi do te jete nje futbollist zikalter deri ne 30 qershor 2021.

Ja komunikata zyrtare e publikuar ne sajtin e klubit:

“F.C. Internazionale eshte e lumtur te komunikoje se eshte arritur marreveshja me Mauro Icardin per rinovimin e kontrates: Mauro do te vazhdoje te veshe ngjyrat tona deri ne 2021. Ai ka lindur ne Rosario ne 19 shkurt 1993, Icardi ka ardhur tek Interi ne 2013-2014 nga Sampdoria: Nga atehere ka luajtur per Interin 114 here dhe ka shenuar 58 gola ne total duke perfshire cdo ndeshje zyrtare. Mesatarja realizuese e tij eshte nje nder me te mirat ne historine zikalter. Dhe historia vazhdon…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.