Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,085 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zazzaroni zbulon: “Ja kush eshte personi qe e ka vendosur linjen e hekurt per Icardin tek Interi.”

Zazzaroni zbulon: “Ja kush eshte personi qe e ka vendosur linjen e hekurt per Icardin tek Interi.”
Inter Club Staff

Ivan Zazzaroni, drejtori i Corriere dello Sport, ka folur sot perseri per ceshtjen Icardi qe nga rreshtat e te perditshmes se tij.

Ai eshte rikthyer disa muaj prapa pikerisht tek heqja e shiritit te kapitenit nga krahu i Icardit (ne shkurtin qe kaloi).

Ky ka qene shkrimi i tij ne faqet e Corriere dello Sport: “Icardi mendon se ky nuk eshte momenti i duhur per tu larguar nga Milano prandaj e konsideron edhe Torinon si destinacion perfekt sepse e ka me makine vetem nje ore larg dhe ne kte menyre nuk ka pse te transferohet me familjen diku tejter.”

“Ai ne pamje te pare duket i qete, i qeshur, por vetem ashtu qe nuk eshte. Ai ende po pyet veten se cilat kane qene motivet se pse Interi i hoqi shiritin e kapitenit dhe ben sikur nuk kupton qe drejt kesaj zgjedhje klubin zikalter e kane shtyre sjelljet e tij dhe te gruas se tij.”

“Ai ka kerkuar edhe te flase perseri me Zhang per te ndryshuar dicka, por kjo leje nuk i eshte dhene sepse Zhang nuk deshiron ta prese. Madje nese doni te verteten, nga Appiano Gentile tregojne se ka qene pikerisht Steven Zhang ai qe e ka vendosur kete linje te hekurt ndaj Icardit qe tek heqja e shiritit te kapitenit e deri tek perjashtimi nga projekti i skuadres. Natyrisht i keshilluar nga drejtuesit e klubit te cilet i njohin mekanizmat me mire dhe kane referuar gjithcka cfare ka ndodhur qe i ka bere ata te jene te ketij mendimi”, shpjegon Zazzaroni.”

“Mauritos, deklaratat e klubit, qe kane te bejne me perjashtimin e tij nga projekti perfundimisht i kane hyre nga i njeri vesh dhe i kane dale menjehere nga tjetri.”

“Ai pretendon se Interi do ndryshoje mendje dhe duke qendruar, do e kuptoje qe ka bere gabim me te sepse ai deshiron te luaje perseri me Interin. Me sa duket, Mauro eshte shume larg fakteve ne kete moment. Madje dje postoi edhe foto me ngjyra ne instagram (kishte kohe qe postonte vetem bardhezi). E vetmja gje qe ato foto bejne jane te mbushin tifozet e tij me shprese se mund te rikthehet (per momentin e pamundur) por mbase sherbejne qe te mbajne edhe shpresat e Icardit gjalle.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.