Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 12, 2020

Scroll to top

Top

576 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio zbulon gjithcka: “Inter po tenton goditjen e madhe ne mesfushe me Tottenham? Ja detajet.”

Di Marzio zbulon gjithcka: “Inter po tenton goditjen e madhe ne mesfushe me Tottenham? Ja detajet.”
Inter Club Staff

Inter me sa duket ka nisur kontaktet me Tottenham per te arritur tek lojtari i tyre, Tongay Ndombele.

Kete e ka thene Gianluca Di Marzio, eksperti i njohur i merkator per Sky Sport gjate programit te njohur ‘Calciomercato l’Originale’.

Mesfushori eshte paguar plot 65 milione euro nga Tottenham vetem nje vere me pare dhe Jose Mourinho e konsideron si nje lojtar per tu larguar.

Nderkohe, raportet ndermjet dy klubeve jane teper te rendesishme dhe te mira, dhe nje shkembim mund te ndodhe shume shpejt.

Lojtari ne kete moment peshon tek bilanci i Tottenham 45 milione sterlina, dhe ata do te preferonin nje shitje cash, por jane te bindur se ato para ne kete moment nuk do i paguante askush per Ndombele.

Per kete arsye mund te gjendet nje rruge e re: nje shkembim me Interin ku zikalterit propozojne Skriniar, nje lojtar qe pelqehet nga Mou duke qene se do te humbase Vertonghen.”

“Kjo pritet te jete baza e tratatives. Teknikut portugez i pelqen edhe Ivan Perisic nderkohe. Gjithesesi, ka edhe nje emer te trete: Marcelo Brozovic, por per kete te fundit ka me pak shanse sa per dy te pare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.