Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,087 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir arrin marreveshje me Gardinin, do te jete menaxheri gjeneral i ri i Interit. Ai do te…

Bujar Berishaj

Per nje Inter qe ne fushe vuan te gjej rezultatet, arrijne te reja te rendesishme sa i perket klubit.

Sot ka pasur nje takim mes Erick Thohir dhe Giovanni Gardini, aktualisht drejtor gjeneral i Hellas Verona. Te dy kane arritur nje marreveshje dhe Gardini do te jete menaxheri gjeneral i Interit me nje kontrate dy vjecare plus opsionin per tre tjera.

Tre ashtu si zonat e kompetences qe ai do t’i kete te Interi: para te gjithash raportet institucionale ne Itali dhe jashte, cdo gje qe lidhet me pjesen ekonomike te merkatos dhe menaxhimin e zones sportive, qe perfshin raportet me Mancinin, te cilin e njeh nga kohet e Lazios.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.