Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

825 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zidane: “Hakimi? Eshte ende nje lojtar i Real Madrid, te shohim tani se cfare do te ndodhe sepse ne kemi perpara nje ndeshje te rendesishme.”

Zidane: “Hakimi? Eshte ende nje lojtar i Real Madrid, te shohim tani se cfare do te ndodhe sepse ne kemi perpara nje ndeshje te rendesishme.”
Inter Club Staff

Zinedine Zidane, tranjeri i Madrid, ne konferencen e shtypit ne prag te ndeshjes ndaj Getafe eshte ndalur edhe tek tema Achraf Hakimi.

Lojtari ne pronesi te Real Madrid (akoma seshte bere zyrtarizimi i kalimit tek Interi), diten e djeshme ka zhvilluar vizitat mjekesore tek Interi.

Cdo gje ka shkuar mire per te, qe pas vizitave ka firmosur edhe nje kontrate me Interin e cila nuk eshte dorezuar ende ne Federate.

Por Zinedine Zidane, ose nuk ka dashur te jape pergjigje per shitjen e tij, ose nuk eshte informuar nga klubi spanjoll sepse ka folur per Hakimi sikur te ishte ende nje lojtar i Realit.

“Hakimi eshte ende nje lojtar i Real Madrid, eshte nje lojtar i joni, por ne merkato normalisht mund te ndodhe gjithcka.”

“Hakimi per mua ka zhvilluar nje sezon shume te mire. Por eshte edhe ana ekonomike nga njera ane, ndersa eshte edhe ana sportive nga tjetra.”

“Te gjithe e dime se si jane gjerat. Mund te ndodhin shume gjerra shume shpejt, por mua me intereson pjesa sportive dhe neser kemi nje ndeshje te rendesishme.”

“Nuk eshte momenti per te folur per kete tani. Te shohim cfare do te ndodhe ne oret e ardhshme. Do i takoje klubit, lojtarit dhe tranjerit te vendose. Do te merret shume shpejt nje vendim per Hakimi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.