Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

592 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, me Milanin statistika jo te mira: ja numrat! Ne 12 sfida, kapiteni ka fituar vetem…

Icardi, me Milanin statistika jo te mira: ja numrat! Ne 12 sfida, kapiteni ka fituar vetem…
Ardis
  • On 18/10/2018, 18:34

Protagonist absolut ne derby-n e fazes se dyte ne sezonin e kaluar me nje triplete, Mauro Icardi eshte i gatshem te drejtoje Inter-in edhe njehere ndeshjen e qytetit kunder Milan-it.

Nje kundershtar qe nuk i ka sjelle shume fat ne te kaluaren argjentinasit, sic kujtohet nga Sport Mediaset:

“Icardi ne dy sezonet e fundit kunder Milan-it ka qene shpeshhere ‘drejtuesi i shfaqjes’. Nje vit me pare, me nje triplete, argjentinasi mposht Milan-in dhe leshon zikaltrit drejt zones skudeto”. 

“Ne te vertete, ne statistikat e pergjithshme , llogarite midis Mauro Icardi-t dhe kuqezinjve nuk eshte se jane te mira.”

 

“Nga dita e tij e debutimit ne Serie A me Sampdoria-n, eshte perballur me Milan-in 12 here, duke shenuar 4 gola, te realizuara ne dy ndeshje.

“Cka do te thote se ne 10 raste nuk ka arritur te realizoje. dhe jane vetem 3 ndeshje kunder ketij kundershtari ku Icardi ka festuar, ne rastet e tjera, 3 humbje dhe 6 barazime”. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.