Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

765 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Dimarco lojtar i Empolit

ZYRTARE – Dimarco lojtar i Empolit
Bujar Berishaj

Merkato ne shtepine e Interit eshte nje teme shume e nxehte. Po punohet shume ne hyrje per t’i garantuar Mancinit nje skuader sa me te mire por ka levizje edhe dalje. Si zakonisht jane lojtaret e rinje ose ata qe kthehet nga huazimet ata qe shiten.

Keshtu, ish-mbrojtesi i Inter Primavera dhe Interit, Federico Dimarco (qe pjesen e dyte te sezonit te kaluar e kaloi si i huazuar te Ascoli ku u paraqit mjaft mire) ka kaluar ne huazim te Empoli. Kalimi i mbrojtesit italian te klubi nga Toskana eshte zyrtarizuar sot nga ana e Interit, me zikalterit qe kane njoftuar se ai eshte shitur si huazim me te drejte blerje dhe me opsion ri-blerje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.