Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

zyrtare

ZYRTARE – Inter nenshkruan me talentin premtues italian Samuele Mulattieri!

17/07/2018, 22:44 |

Interi ka fituar garen per trekuartistin e talentuar italian Samuele Mulattieri.

Lojtari i vitit te lindjes 2000 kishte perfunduar edhe ne shenjestren e Juventus por ne fund ishte klubi zikalter qe arriti ta rrembej ate.

Disa minuta me heret … Read More

ZYRTARE – Longo i thote lamtumire Interit, shitet ne Spanje te Huesca

05/07/2018, 22:53 |

Samuele Longo nuk eshte me nje lojtar nen pronesine e Interit.

E tashme per kete gje ka ardhur edhe vet zyrtarizimi nga ana e klubit qe konfirmon largimin e sulmuesit italian drejt Spanjes me destinacion Huescan.

Ore me pare … Read More

ZYRTARE – Politano eshte lojtar i ri i Interit!

30/06/2018, 18:47 |

Per transferimin e Matteo Politano te Interi mungonte vetem zyrtarizimi dhe ky zyrtarizim ka ardhur pak minuta me pare.

Sulmuesi italian tashme eshte edhe zyrtarisht lojtar i Interit duke u transferuar ne zikalter si huazim me te drejte blerje. Klubi … Read More

ZYRTARE – Kondogbia lojtar i Valencias: ja super klauzola e re!

24/05/2018, 14:18 |

Geoffrey Kondogbia eshte edhe zyrtarisht nje lojtar i Valencias.

Klubi spanjoll ka komunikuar permes sajtit zyrtar qe ka blere lojtarin francez te Interit, duke shfrytezuar keshtu te drejten e blerjes qe kishte ne marrveshjen e huazimit.

Mesfushori ka firmosur … Read More

ZYRTARE – Derbi, Interi i ben kerkese Milanit: “Jemi ne pritje qe ta mendoni dy here…”

21/03/2018, 17:21 |

Komunikate zyrtare nga ana e klubit zikalter per sa i perket vendimit te Milanit per te mos rimbursuar tifozet qe kane blere bileta per derbin e shtyre per shkak te vdekjes se Davide Astorit.

Interi nuk duket aspak e kenaqur … Read More

ZYRTARE – Serie A, vendoset data e Milan-INTER. Ja te gjitha detajet!

17/03/2018, 18:46 |

Eshte vendosur zyrtarisht data e rekuperimit te derbit Milan-Inter qe eshte shtyre ne 4 marsin e kaluar per shkak te humbjes se jetes ne menyre tragjike te Daivde Astori, kapitenit te Fiorentines.

Keshtu, derbi do te luhet ne 04 … Read More

Inter-Napoli, festimet e 110 vjetorit: Inter ka nje lajmerim per te gjithe tifozet

07/03/2018, 17:17 |

Klubi jep disa keshilla dhe informacione per te gjithe tifozet e saj ne prag te ndeshjes se madhe te se dieles.

Interi shkruan keshtu ne sajtin e saj zyrtar:

Ndeshja Inter-Napoli eshte ne program te dielen me 11 mars, ora … Read More

ZYRTARE – Kunderpergjigjet Inter per artikullin e Sole 24 Ore: “Nje artikull qe demton imazhin. Ne do te…”

01/03/2018, 23:00 |

Interi replikon keshtu me ane te nje komunikate zyrtare per shtyp artikullin qe u publikua sot nga Il Sole 24 Ore.

MILANO – Duke ju referuar asaj qe u shfaq ne daten 1 mars 2018 ne faqet e Il Sole 24 … Read More

INTER, KOMUNIKATE ZYRTARE: TE GJITHE LOJTARET NE GRUMBULLIM 5 DITE ME RADHE!

24/04/2017, 16:27 |

MILANO – Pas asaj qe ka ndodhur te shtunen ne fushen e ACF Fiorentina, Klubi ka thirrur te gjithe skuadren e pare ne nje grumbullim te zgjatur ne Qendren Sportive Suning te Appiano Gentile nga neser e marte … Read More

ZYRTARE – Suning behet sponsor i Interit! Ja detajet…

20/12/2016, 17:05 |

F.C. Internazionale Milano ka zyrtarizuar sot marreveshjen shume vjecare per te drejtat e emertimit e qe prek qendren sportive ne Appiano Gentile. Ajo do te quhet duke filluar nga sot si Qendra Sportive Suning ne kujtim te Angelo … Read More

ZYRTARE – Stefano Pioli tranjer i Interit deri ne 2018: Ja komunikata zyrtare e klubit!

08/11/2016, 17:39 |

Zyrtarizimi pritej ne keto minuta dhe sapo erdhi. Stefano Pioli eshte keshtu tekniku i ri i Interit.

Ja komunikata zyrtare e klubit zikalter:

F.C. Internazionale Milano komunikon se eshte arritur marreveshja me tranjerin Stefano … Read More

ZYRTARE – Icardi rinovon kontraten me Interin deri ne 2021!

07/10/2016, 15:40 |

Pas shume e shume pritjesh, ja tek vjen dhe zyrtarizimi nga ana e klubit: Mauro Icardi do te jete nje futbollist zikalter deri ne 30 qershor 2021.

Ja komunikata zyrtare e publikuar ne sajtin e klubit:

Read More

Pas zyrtarizimit te transferimit, Interi zyrtarizon edhe numrin e bluzes se Joao Mario: Portugezi do te veshe…

28/08/2016, 14:47 |

Mesfushori me i ri zikalter ka zgjedhur numrin qe do te mbaje mbi shpine ne sezonin e ri me skuadren e tij me te re.

MILANO – Joao Mario eshte zyrtarisht nje lojtar i Interit tashme … Read More

ZYRTARE – Dodo te Sampdoria, huazim me obligim blerje

18/08/2016, 23:55 |

Nje tratative qe pasur pershpejtimet dhe ndalesat e saj, por qe ne fund ka pasur nje happy end.

Keshtu, nga sot, Dodo eshte nje lojtar i ri i Sampdorias. Braziliani eshte kthyer te klubi i Ferreros pas nje huazimi … Read More