Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

668 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Ja lista e te grumbulluarve te Kombetares se Argjentines: Lautaro dhe Icardi…

ZYRTARE – Ja lista e te grumbulluarve te Kombetares se Argjentines: Lautaro dhe Icardi…
Inter Club Staff

Ashtu si e thame edhe dje ne nje shkrim per kete ceshtje, pas deshtimit te Kombetares se Argjentines ne Boterorin e Rusise ku Amerikano Latinet deshtuan keqazi, duket se ka nje ndryshim ne linjen e tyre dhe grumbullimet e radhes. 

Nese per Sampaoli ishte shume i ndikuar nga klani pro-Messi sic eshte thene shpesh here publikisht ne Argjentine dhe qe eshte pranuar edhe nga Hernan Crespo, tranjeri i ri duket me pak i ndikuar.

Kjo gje vihet re edhe tek lista e te grumbulluarve te Kombetares se Argjentines te publikuar vetem pak minuta me pare.

Ne kete liste ben pjese edhe kapiteni i Interit, Maurito Icardi por edhe blerja me e re zikalter qe ka qene sensacioni i veres, Lautaro Martinez.

Duket se nuk ka kaluar pa u vene re faza pergatitore e Lautaros me bluzen e Interit qe ka shkelqyer jo pak duke shenuar nje mal me gola.

Tranjeri i ri i Argjentines, Lionel Scaloni e ka me sy shume te mire El Toron zikalter por edhe kapitenin e Interit, Maurito dhe gezon nje konsiderate te larte per dy lojtaret e Interit.

Por kush jane lojtaret e tjere qe tranjeri i kombetares se Argjentiens ka thirrur per miqesoret e radhes?

Kjo eshte lista e plote: 

Image may contain: text

Bie ne sy se sa pak lojtare nga Serie A jane therritur ne kete liste dhe shumica jane ne sulm.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.