Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

547 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Ja orari dhe data kur do te luhet supersfida Inter-Juventus! Eshte vendosur kalendari deri ne ndeshjen e parafundit!

ZYRTARE – Ja orari dhe data kur do te luhet supersfida Inter-Juventus! Eshte vendosur kalendari deri ne ndeshjen e parafundit!
Inter Club Staff

Sot jane bere zyrtare nepermjet nje komunikate te Lega Serie A te gjitha oraret zyrtare dhe data e ndeshjeve te 4 ndeshjeve ne fund te kampionatit, nga java e 15 deri ne javen e 18.

Kishte shume pritshmeri nga ana e tifozeve per javen e 15 sepse nuk ishte vendosur ende se kur do te luhej ndeshja e madhe e asaj jave Inter-Juventus.

Por tashme pritja ka marre fund dhe tifozet mund te prenotojne pa frike nje udhetim ne Milano sepse cdo gje eshte zyrtare.

Keshtu, Inter-Juventus, supersfida e madhe e javes se 15 do te luhet te shtunen ne daten 27 prill. Ashtu si Udinese-Inter, qe do te luhet me 4 maj 2019.

Inter-Chievo nderkohe do te luhet te henen me 13 maj. Inter-Napoli ne javen e fundit do te luhet me 19 maj ne oren 20:30 por kjo kishte kohe qe dihej.

Nderkohe, keto jane oraret zyrtare dhe ndeshjet e plota qe nga java e 15 deri tek java e 18 qe jane bere sot publike:

JAVA E 15 E SERIE A

E shtune 27 prill 2019 ore 15.00 BOLOGNA – EMPOLI

E shtune 27 prill 2019 ore 18.00 ROMA – CAGLIARI

E shtune 27 prill 2019 ore 20.30 INTER – JUVENTUS

E diele 28 prill 2019 ore 12.30 FROSINONE – NAPOLI

E diele 28 prill 2019 ore 18.00 SAMPDORIA – LAZIO

E diele 28 prill 2019 ore 20.30 TORINO – MILAN

E hene 29 prill 2019 ore 19.00 ATALANTA – UDINESE

E hene 29 prill 2019 ore 21.00 FIORENTINA – SASSUOLO

JAVA E 16 E SERIE A

E shtune 4 maj 2019 ore 15.00 JUVENTUS – TORINO

E shtune 4 maj 2019 ore 18.00 CHIEVOVERONA – SPAL

E shtune 4 maj 2019 ore 20.30 UDINESE – INTER 

E diele 5 maj 2019 ore 12.30 EMPOLI – FIORENTINA

E diele 5 maj 2019 ore 18.00 GENOA – ROMA

E diele 5 maj 2019 ore 20.30 NAPOLI – CAGLIARI

E hene 6 maj 2019 ore 20.30 MILAN – BOLOGNA

JAVA E 17 E SERIE A

E shtune 11 maj 2019 ore 15.00 ATALANTA – GENOA

E shtune 11maj 2019 ore 18.00 CAGLIARI – LAZIO

E shtune 11maj 2019 ore 20.30 FIORENTINA – MILAN

E diele 12 maj 2019 ore 12.30 TORINO – SASSUOLO

E diele 12 maj 2019 ore 18.00 SPAL – NAPOLI

E diele 12 maj 2019 ore 20.30 ROMA – JUVENTUS

E hene 13 maj 2019 ore 19.00 BOLOGNA – PARMA

E hene 13 maj 2019 ore 21.00 INTER – CHIEVOVERONA

JAVA E 18 E SERIE A

E shtune 18 maj 2019 ore 15.00 UDINESE – SPAL

E shtune 18 maj 2019 ore 18.00 GENOA – CAGLIARI

E shtune 18 maj 2019 ore 20.30 SASSUOLO – ROMA

E diele 19 maj 2019 ore 12.30 CHIEVOVERONA – SAMPDORIA

E diele 19 maj 2019 ore 18.00 MILAN – FROSINONE

E diele 19 maj 2019 ore 20.30 NAPOLI – INTER 

E hene 20 maj 2019 ore 20.30 LAZIO – BOLOGNA

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.