Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,297 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

16 dite dhe makina zikalter niset. Milito dhe amerikano-jugoret…

16 dite dhe makina zikalter niset. Milito dhe amerikano-jugoret…
Xhorxh Gellci

Mungojne pak a shume edhe 2 jave dhe pastaj do te nise aventura zikalter e Interit te Mazzarrit. E gjithe skuadra eshte grumbulluar per te hene ne 8 korrik ne Pinetina, ku per dy dite do te behet teste atletike dhe bisedimet e famshme individuale mes Mazzarrit dhe lojtareve.

Ne te vertete, ish tekniku i Napolit dhe stafi i tij do te takohen disa dite me pare per te programuar takimin e pare me grupin dhe mbi te gjitha per tu perqendruar ne rekuperimin e lojtareve me probleme fizike. Mes ketyre eshte edhe Diego Milito, qe ne Argjentine po ndjek nje program personal (pas demtimit te 14 shkurtit te shkuar) dhe qe pritet te kthehet ne Itali ne ditet e para te korrikut. Do te vendoset me qetesi edhe per ardhjet e lojtareve te kombetareve amerikano-jugore (Palacio, Guarin, Pereira) per te cilet do te vendose Mazzarri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.