Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

RomaInter

NOTAT – Keita dhe Icardi e tentuan, Perisic jo. Brozo hedh ne kosh tre piket.

03/12/2018, 0:22 |

Keto jane notat e lojtareve zikalter ne ndeshjen kunder Romes. Ndeshje qe mbaroi ne barazim, me rezultatin 2-2. Me poshte do te keni vleresimin e lojtareve.

HANDANOVIC 6 – Ne minutat e para arrin te largoja disa topa jo … Read More

ZYRTARE – Ja formacioni i Interit, nga minuta e pare ndaj Romes: Joao Mario dhe Keita Balde.

02/12/2018, 20:34 |

Inter-i sapo ka publikuar vetem pak sekonda me pare formacionin zyrtar qe ka zgjedhur sot Luciano Spalletti. Surpriza ne formacion eshte Joao Mario dhe Keita Balde, nuk eshte Vecino.

Nderkohe, ky eshte formacioni zyrtar i zikalterve per ndeshjen e sotme:

Read More

Roma – Inter, te fundit: Spalletti surprizon. Do te luaje 4-3-3, Keita do te jete ne fushe nga minuta pare”.

02/12/2018, 19:48 |

Te harrojme Wembley, per tu rikthyer me ritem te plote dhe te kalojme Napoli-n. Inter-i ka vetem nje mision: te fitoje. Sigurisht, ne Olimpico kunder Rome-s nuk eshte asnjehere nje ndeshje si te tjerat, mbi te gjitha Kur Roma eshte … Read More

Roma-Inter, Di Francesco dhe tabu Spalletti.

02/12/2018, 14:06 |

Eshte akoma i fresket ne kujtimet e tifozeve zikalter suksesi i nje viti me pare kunder Rome-s, e maturuar nga nje pjese e dyte decizive dhe pozitive qe ka kthyer rezultatin fillestar te verdhekuqve ne rezultatin final 3-1.

Ashtu sic … Read More

Analize Roma – Inter: Nainggolan KO, do te luaje me 4-3-3? Shume dyshime ne mesfushe.

02/12/2018, 13:44 |

Vazhdon maratona zikalter. Mbas Frosinone-s dhe Tottenham eshte rradha e Rome-s. Ndeshje delikate ne Olimpico, kunder nje kundershtari te demtuar duke pare edhe lojtaret qe i mungojne.

Ne krahun tjeter, zikaltrit duan te hedhin mbrapa kraheve humbjen ne Wembley qe … Read More

Chivu: “Roma-Inter nje rivalitet i rendesishem”.

01/12/2018, 21:28 |

I intervistuar ne mikrofonat e Lega Serie A, ne kanalin e tyre ne Youtube, ish lojtari i Rome-s dhe Inter-it, Cristian Chivu ka rrefyer kete rivalitet, skuadrat kryesore te kampionatit mbas Calciopoli-t:

“Ky rivalitet eshte rritut ne mungese te Juventus-itRead More

Spalletti: “Roma-Inter, nuk eshte akoma decizive. Perisic? I kenaqur qe ka zgjedhur te qendroje”.

01/12/2018, 15:15 |

Mbasi ka hedhur mbrapa kraheve humbjen ne Champions League, tashme eshte koha per Inter-in te fokusohet ne kampionat dhe perballja e rradhes eshte kunder Rome-s ne Olimpico. Luciano Spalletti ka folur per shume tematika ne konferencen per shtyp perpara ndeshjes … Read More

Inter, Keita: “Golat? Eshte vetem fillimi. Do te bej gjithcka per te…”

30/11/2018, 20:42 |

I intervistuar ne mikrofonat e Sky Sport, sulmuesi i krahut te Inter-it, Keita Balde ka folur per momentin e skuadres zikalter, edhe ne prag te ndeshjes te dielen ne mbremje kunder Romes ne Olimpico:

“Ishte shume emocionuese te realizoje gol … Read More

Roma – Inter, formacioni zikalter i mundshem: tre balotazhe per Spalletti-n.

30/11/2018, 20:26 |

Objektivi eshte qe te ringrihemi, mbi te gjitha kunder nje skuadra te madhe. Mbas humbjen ne Londer kunder Tottenham, tashme Inter-i do te kete nje impenjim te trefishte kunder Rome-s, Juventus-it (te dyja ne transferte) dhe PSV Eindhoven.

Ja perse … Read More

Inter, ne Rome kthehet ne dispozicion Vrsaljko. Perisic drejt pankines.

30/11/2018, 15:11 |

“De Vrij dhe Icardi nuk kane probleme te vecanta dhe per rrjedhoje, jane ne dispozicion per ndeshjen kunder Rome-s. Pavaresisht lajmeve te demtimit te Sime Vrsaljko me kombetaren kroate, do te rikthehet ne dispozicion te Spalletti-t”, shkruan Gazzetta dello Sport.

Read More

Roma – Inter, eshte vendosur se kush do te arbitroje ndeshjen.

29/11/2018, 19:00 |

Arbitri nga Firence do te drejtoje sfiden te dielen ne mbremje ne Olimpico.

Do te jete Gianluca Rocchi i Firence-s arbiter i Roma-Inter, ndeshje e programuar te dielen me 2 dhjetor ne oren 20:30 ne stadiumin Olimpico. Arbitri i Firenzes, … Read More