Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

807 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Adriano: “Nuk mund ta harroj kurre Interin, tifozet kujtimi im me i bukur. Icardit i thashe…”

Adriano: “Nuk mund ta harroj kurre Interin, tifozet kujtimi im me i bukur. Icardit i thashe…”
Inter Club Staff

I ftuar sot gjate dites ne ‘Suning Training Center – Ne memorie te Angelo Morattit’, Adriano ka folur keshtu per mikrofonat e Inter TV.

Ja fjalet e Perandorit

“Jam pa fjale: kane kaluar fitet por nuk e kam harruar kurre se si jam ndjere ketu. Jam shume i lumtur qe jam rikthyer aty ku kam mesuar se si te jem nje futbollist. Kam sjellur me vete edhe diellin sot (qesh), ndihemi mire…”

KUJTIMI – “Kujtimi me i bukur per mua jane tifozet, njerezit, populli zikalter. Kam thene gjithmone qe kjo eshte shtepia ime e dyte, jam shume i lumtur.”

100 GOLAT E ICARDIT – “Ai eshte nje lojtar shume i madh, qe tani i maturuar qe merr pergjegjesite i vetem. I uroj gjithe te mirat. Ne sulmuesit kemi pergjegjesi per te ndihmuar skuadren tone. Ai eshte edhe kapiten dhe ka akoma me shume pergjegjesi. Sot per here te pare e kam takuar dhe kemi folur per pak nga te gjitha. Shpresoj qe te flasim akoma me shume kur te rikthehem.”

INTERI AKTUAL – “Ka nje mundesi reale per Champions: ka ndeshje perpara dhe mund ta kapim objektivin. Kam folur me Spallettin dhe Icardin per te stimuluar skuadren qe te arrijme kete objektiv. Duhet sezben.”

RAPORTI ME TIFOZET – “Jam shume i emocionuar sepse ndihem shume mire me tifozet zikalter qe me kane pritur si mos me mire. E dine se cfare njeriu jam une dhe i falenderoj te gjithe per gjithcka cfare kane bere per mua, dicka qe gjithe jetes time nuk do e harroj kurre.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.